VYSCO plus s.r.o. | komplexní správa IT, ochrana dat, cloud

Cloud

Principem cloudu je poskytování serverů, úložišť, databází, sítí, softwaru, analytických nástrojů a dalších produktů přes internet. Díky cloudu eliminujete investiční náklady na nákup vlastního hardwaru, softwaru, na vytvoření a následný provoz vlastních datových center. Jako uživatel cloudu tedy nemusíte platit za vlastní vybavení, platíte pouze za jeho užívání. Navíc platíte jen za prostředky, které doopravdy spotřebujete. K produktům na cloudu přistupujete většinou z webového prohlížeče nebo přes vzdálenou plochu, což je veliká výhoda, protože nejste vázáni na místo (kancelář, objekt), ale pouze na internetové připojení.

Mezi další výhody patří fakt, že cloud běží na zabezpečených a zálohovaných datových centrech, která jsou pravidelně upgradována na nejmodernější generaci rychlého a efektivního hardwaru, což je předpokladem k dosažení vysokého výkonu a tedy bezproblémového běhu všech aplikací a služeb. Veškerý podkladový software (operační systém apod.) je také pravidelně aktualizován poskytovatelem cloudu.

Další možností je tzv. privátní cloud. Privátní cloud je služba pro náročné klienty s důrazem na maximální výkon a zároveň vysokou bezpečnost. Cloud je totiž připraven přímo pro 1 koncového zákazníka, který tak má k dispozici celý jeho výkon. V případě výpadku některého ze serverů je vše automaticky přesměrováno na zástupný server, a tím je zajištěn bezproblémový provoz. Veškeré součásti privátního cloudu jsou odděleny od ostatních, takže máte přehled o tom, kde je váš cloud umístěn a je tak zajištěna maximální bezpečnost všech vašich dat.

My vám nabízíme kompletní správu cloudu k účelům, které potřebuje právě vaše firma. Spolupracujeme s předními lokálními poskytovateli cloudů a pracujeme také na známých cloudových platformách jako je Microsoft Azure nebo Office 365.

Poslat nezávaznou poptávku.